Jyväskylän Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 11
Viikkokilpailu 2 11.03.2019-17.03.2019
Luokka MA (11/2) Seura Liitto Tulos Tas Yhteensä X Viim.s
1 Huotari Janne St. Michel Bowl Mikkeli 1477 0 1477 49 238
2 Hermaala Heikki JBC Jyväskylä 1399 0 1399 49 244
3 Hård Juha JBC Jyväskylä 1396 0 1396 46 219
4 Broman Timo Ramblers Jyväskylä 1369 0 1369 41 252
5 Kemppainen Tuula Nasevat Raisio 1327 0 1327 41 202
6 Pelkonen Risto JRKM Jyväskylä 1272 12 1284 37 246
7 Kiviniemi Eerikki JBC Jyväskylä 1271 0 1271 41 229
8 Järvinen Juha MuurKe Jyväskylä 1261 6 1267 31 216
9 Järvinen Markku JBC Jyväskylä 1266 0 1266 46 183
10 Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1231 6 1237 38 215
11 Kukkonen Juho JBC Jyväskylä 1182 0 1182 31 211
Luokka B (32/4) Seura Liitto Tulos Tas Yhteensä X Viim.s
1 Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1288 30 1318 44 190
2 Majoinen Tomi JBC Jyväskylä 1280 0 1280 38 231
3 Asp Kari MuurKe Jyväskylä 1255 24 1279 33 182
4 Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1251 12 1263 34 193
5 Haakana Olli JBC Jyväskylä 1258 0 1258 38 217
6 Tuomainen Reijo Valmet Jyväskylä 1254 0 1254 35 236
7 Humalalampi Niko TGB Jyväskylä 1245 0 1245 40 204
8 Virtanen Matti JBC Jyväskylä 1209 36 1245 33 227
9 Petriläinen Juha Bowlville Etelä-Karjala 1225 18 1243 31 214
10 Mölsä Jouko Sepot-JKL Jyväskylä 1241 0 1241 37 219
11 Nurminen Sanna JBC Jyväskylä 1162 36 1198 31 157
12 Soini Antti Sepot-JKL Jyväskylä 1149 48 1197 30 185
13 Ahonen Harri TGB Jyväskylä 1160 36 1196 28 196
14 Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1139 48 1187 34 203
15 Leppänen Markku Sepot-JKL Jyväskylä 1128 54 1182 31 215
16 Tammivuori Eila Skorpionit Jyväskylä 1135 42 1177 23 166
17 Reinikainen Veijo HutuKe Jyväskylä 1131 36 1167 26 177
18 Ollikainen Jukka DC Oulu 1157 0 1157 30 189
19 Vahtola Erkki JBC Jyväskylä 1147 6 1153 30 182
20 Tuunanen Seppo MuurKe Jyväskylä 1121 24 1145 31 235
21 Taali Teuvo JBC Jyväskylä 1137 6 1143 26 212
22 Lapakko Timo Tervake Keurusselkä 1139 0 1139 29 189
23 Granfors Nils-Erik Smash Rauma 1133 6 1139 32 169
24 Holmalahti Risto MuurKe Jyväskylä 1118 12 1130 28 190
25 Salminen Mikko MuurKe Jyväskylä 1123 0 1123 31 191
26 Jääskeläinen Markku JBC Jyväskylä 1115 0 1115 24 189
27 Kinnunen Tero LauKe Jyväskylä 1064 48 1112 23 152
28 Juvonen Matti Sepot-JKL Jyväskylä 1103 6 1109 28 171
29 Pieniluoma Jorma JBC Jyväskylä 1080 0 1080 27 199
30 Tuunanen Juha KSK Jyväskylä 1071 0 1071 29 234
31 Päällysaho Vilho MuurKe Jyväskylä 1019 36 1055 22 184
32 Tuomela Kari Sepot-JKL Jyväskylä 993 60 1053 17 174
Luokka CD (44/5) Seura Liitto Tulos Tas Yhteensä X Viim.s
1 Laitinen Jarko IBC Jyväskylä 1173 54 1227 36 206
2 Suuronen Jari JBC Jyväskylä 1203 0 1203 34 157
3 Oikari Ahti Sepot-JKL Jyväskylä 1127 66 1193 25 201
4 Salminen-Riikonen Pirjo JBC Jyväskylä 1147 24 1171 23 221
5 Pitkänen Niko IBC Jyväskylä 1166 0 1166 27 201
6 Andersson Anna-Riikka IBC Jyväskylä 1082 84 1166 26 160
7 Salminen Reijo Valmet Jyväskylä 1126 36 1162 28 192
8 Berg Sisko Skorpionit Jyväskylä 1069 78 1147 21 177
9 Paukku Seppo Kipparit Jyväskylä 1144 0 1144 23 178
10 Koivistoinen Raimo Sepot-JKL Jyväskylä 1123 18 1141 30 170
11 Suokas Tuukka IBC Jyväskylä 1072 66 1138 27 158
12 Tikkanen Veli-Pekka Sepot-JKL Jyväskylä 1036 84 1120 24 235
13 Suvanto Lauri Matti Sepot-JKL Jyväskylä 1033 84 1117 22 170
14 Paananen Marko BC Rännärit Äänekoski 1113 0 1113 32 169
15 Luukkonen Ilmi Sepot-JKL Jyväskylä 1026 84 1110 19 191
16 Isokääntä Heikki Sepot-JKL Jyväskylä 1055 54 1109 26 156
17 Tuomela Juhani Sepot-JKL Jyväskylä 1082 24 1106 18 173
18 Halme Tarja Sepot-JKL Jyväskylä 1064 36 1100 23 192
19 Tokkari Taimo Kipparit Jyväskylä 1023 66 1089 21 190
20 Hämäläinen Harri T. KSK Jyväskylä 1005 84 1089 19 134
21 Vanhanen Reino Sepot-JKL Jyväskylä 1036 42 1078 21 146
22 Riikonen Asko LauKe Jyväskylä 1065 12 1077 25 193
23 Rautiainen Tuomo Sepot-JKL Jyväskylä 1011 66 1077 24 145
24 Salminen Tuija MuurKe Jyväskylä 989 84 1073 19 174
25 Uusitalo Aaro Kierrehirmut Ylöjärvi 1066 0 1066 25 182
26 Karhinen Kauko KSK Jyväskylä 988 72 1060 19 144
27 Mäkinen Henri IBC Jyväskylä 1044 0 1044 26 206
28 Knuuttila Jaakko Sepot-JKL Jyväskylä 952 84 1036 17 120
29 Tikkanen Eeva-Liisa Sepot-JKL Jyväskylä 948 84 1032 12 174
30 Lehtonen Auli TGB Jyväskylä 1004 24 1028 22 190
31 Halme Aarne Sepot-JKL Jyväskylä 935 84 1019 18 147
32 Laaksonen Seppo VKK Jyväskylä 963 54 1017 18 132
33 Laru Pekka Sepot-JKL Jyväskylä 1009 6 1015 17 195
34 Veid Tapio LauKe Jyväskylä 965 24 989 17 153
35 Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 957 30 987 15 188
36 Kantala Elli Sepot-JKL Jyväskylä 900 84 984 10 117
37 Raatikainen Ville IBC Jyväskylä 898 84 982 19 172
38 Tokkari Toivo Kipparit Jyväskylä 912 66 978 14 159
39 Halonen Tatu Valmet Jyväskylä 968 0 968 23 162
40 Juvonen Elma Sepot-JKL Jyväskylä 875 84 959 11 123
41 Manninen Onni Sepot-JKL Jyväskylä 905 42 947 9 157
42 Ilomäki Esko KSK Jyväskylä 858 84 942 10 168
43 Oja Pertti KSK Jyväskylä 851 84 935 15 149
44 Salonen Kaarina Sepot-JKL Jyväskylä 741 84 825 8 142
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 110
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 18.03.2019 10:43 Webmaster